Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Poradíte Andrejovi? (aka velký bratr Babiš)

7. 12. 2014 9:17:07
Mám radost, že můj článek na Neviditelném psu „INFORMATIKA: Velký bratr posiluje“ z 25.11.2014 zaujal pana ministra financí Babiše a přiměl ho k úvaze na toto vážné téma. Jen se obávám, že jeho představa o cestě, kterak z dluhové pasti ven se ubírá špatným směrem. Pomůžete prosím a poradíte panu ministrovi, majiteli a předsedovi lepší cestu? Prostě ji doporučíme! Ocitujme si tedy vybrané klíčové pasáže z reakce pana ministra (celé znění zde na stránkách ANO „Andrej Babiš: Žádného velkého bratra neplánuji“ (Středa 2.12.2014 14:24 na Facebooku nespokojené asociace ANO):

Ander Babiš: "Daňové úniky jdou ke škodě všech občanů. Daně nejsou samoúčelné – platí se z nich důchody, státní zaměstnanci, silnice, školy atd. atd. Pokud nedokážeme daně vybrat, máme jen tři cesty – krvavě šetřit, zadlužit naše děti, nebo ještě víc zdanit ty poctivé, kteří daně platí. Ani jednou cestou nechceme jít."

Prostě máte skoro pravdu, pane ministře, jen budou mít investice státu do evidence elektronických transakcí z přerozdělených a tedy gigantickou režií státem již okrouhaných peněz ten kýžený efekt? Můžete publikovat seriózní nezávislou analýzu plusů a mínusů celého nápadu, včetně vyvolaných nepřímých nákladů? Proč krvavě, nestačilo by prostě šetřit, nezadlužovat a méně zdaňovat? Nezastrašujte občany krvavými zvoláními do éteru. Nechte lidem více peněz v kapse, bohatě se nám to všem vyplatí. I vám a vašim závodům. Na světě je spousta cest a je pravdou, že ne všechny vedou vždy do Říma a není na nich se třeba chovat krvavě.

Znám lepší cestu: méně přerozdělovat na zbytečnosti, hospodařit s rozumem a nesměrovat peníze díky vyhláškám a regulacím do kapes oligarchů.

Nenapsal jsem že „budujete orwelovské vize o totální kontrole občanů“. Vy takové vize máte? Že máte vizi, je dobrá zpráva, máte prosím také strategii?

BuresEskamoter

Velký bratr se prý nekoná? Ufff...
Už jsem se málem lekl, jak bude účtenky vystavovat Tonda Blaník. Pokud tedy „V obou systémech je množství předávaných informací nastaveno na minimum, které je schopné zajistit potřebnou funkci.“, a máte systém již tedy vymyšlený vlastními silami, můžete sdělit, které údaje tedy budete přesně shromažďovat? K tématu CEÚ: porazit podvodníky svištící v karuselech (podvody s DPH) je chvályhodný záměr, ale nebylo by lepší zjednodušit daňový systém, než systematicky šmírovat všechny? Zaměřte se na odsouzení těch stávajících, trestejte nejen bílé koně a falšovatele listin, ale Ty kdo to organizují. CEÚ Vám možná rychleji umožní pochytat bílé koně, ale kde budou skuteční strůjci a beneficienti? Není lepší mít v Česku rovné, jasné a srozumitelné právo pro všechny a vymahatelnou a ne bezzubou spravedlnost? Co tedy bude konkrétního obsahovat registr centrální evidence účtů, když ne pohyby na nich? K čemu pak to celé je? To si ty transakce budete simulovat?

Kolikpak se v Chorvatsku prodalo elektronických zařízení kvůli systému ála EET? Kolik byly náklady na zavedení a kolik stojí provoz? Uvědomujete si, že tím HDP ani konkurenceschopnost Česka nezvýšíte, jen opět přisajete peníze do přerozdělovacího cyklónu? Myslíte si prostě, že další „kontrolní hlášení“ na vstupy, prověřené slovenskou zkušeností opravdu pomůže? Jak prosím? A co bude obsahovat? Buďte originální a myslete Česky, národ Švejka a Cimrmana to dozajisté ocení.

Bezpečnost vlastních sil:
Jakými vlastními silami resortu celý systém uděláte? Zapojíte se také osobně do jeho tvorby? Pomohou bezpečnostní složky armády, policie anebo hasičů? :-) Mají pracovníci státní tiskárny cenin bezpečnostní prověrku, dostatečnou praxi ve vývoji software, výsledky a odbornost?

Jsem moc rád, že dementujete informaci uvedenou v „Oznámení záměru podle § 6 zákona č. 100/2001 Sb., o posuzování vlivů na životní prostředí, v platném znění na datové centrum Zeleneč“ cituji: „Řešený záměr bude sloužit jako úložiště dat (datové centrum) primárně jako úložný systém pro potřeby úřadů státní správy, s možností nabídky volné úložné kapacity k využití komerčnímu nebo soukromému sektoru.“ Prostě skvělá zpráva, že nebudete konkurovat soukromníkům. To si musím zapsat, díky. Mě se stejně pletlo komerční a soukromý.

K tématu předražených nákupů IT a např. projektu CRAB jen již stručně položím krátké otázky, abych Vás nezahltil dalším textem slohového cvičení:

  1. Kolik sežral CRAB peněz a kolik ještě bude stát?
  2. Jaká má či nemá ČR práva k užití systému CRAB a jak jsou případně omezena?
  3. Jak je CRAB využíván? Jak často a kterými úředníky či externisty?
  4. Jaká jsou v něm data? 95% záznamů o několika tisíc budovách koho? Jaké atributové údaje?
  5. Proč z CRAB vypadla data o budovách, kde stát platí nájem a kde dochází k největšímu předražování?
  6. Jak a za co se Vám podařilo ušetřit 14M za provoz ISSP? To byl tedy měsíc po nástupu do funkce opravdový majstrštyk! Fakt dobrý. viz. můj dotaz v původním článku: „Panu ministrovi Babišovi se již hned měsíc po nástupu do funkce podařilo ušetřit 70% provozních nákladů za chod systému Státní pokladny (z původních 19,7 mil. od IBM se povedlo ušetřit 14 milionů na výsledných 5,7 od sdružení HP+Ness). Proč byla cena podpory IISSP od IBM o 14 miliónů vyšší, kdo to dojednal? Mohl by to pan ministr vysvětlit?“
  7. Jak plní konečně CRAB svou funkci?
  8. Kolik konkrétně CRAB ušetřil?

Kde je 200 miliard z korupce, o kterých jste mluvil před volbami?

Vyberte více na daních díky jednoduššímu a lépe vymahatelnému daňovému systému. Jak jste sám napsal „, všechno jsou to informace, na které má finanční úřad právo už dnes.“ Nenahraďte prosím odborná pracovní místa na finančních úřadech systémem či roboty, na dávkách se to Česku šeredně prodraží.

Máte víru v EET? Neplánujte tedy, ale prostě to udělejte transparentně! Věřím, že vše bude stát méně, než na Slovensku a Chorvatsku dohromady, a to díky množstevní slevě, kterou jako šikovný obchodník dozajisté vyjednáte.

Skončím jedním doporučením na výbornou skladbu „Konec světa - zrušeno“ a uvádím její refrén. Věřím, že Vám pozitivní nálada řádně nabije bio baterky.

„Konec světa - se zkrátka nekoná,
chybí tu takhle velká opona,
úplnej konec ještě nebude,
to si jen děláš prdel osude.“

Video zde: http://youtu.be/CfjhIJL-JIs Skvělá je také skladba „The Tap Tap - Řiditel autobusu“ z prostředí stověžaté matičky měst.

Přívětivý den v krásné české krajině a kupu inspirace do konstruktivního tvoření přeji

Mojmír Macek
http://www.sedmero.cz/

Přílohy:
Původní článek na NP: INFORMATIKA: Velký bratr v Česku posiluje (25.11.2014)
Odpoveď pana Babiše: POLEMIKA: Žádného velkého bratra neplánuji (3.12.2014)

Tiskové zprávy MF ČR ke skvělým úsporám, které se panu ministrovi Babišovi již prostě povedlo zařídit, tak proč by nešlo štřit i na CRAB a EET?

140225_TZ_MF_Uspora_70p_na_provozu_ISSP140225_TZ_MF_Uspora_70p_na_provozu_ISSP140225_TZ_MF_Uspora_70p_na_provozu_ISSP

Provozovatelem serveru http://neviditelnypes.lidovky.cz a Lidovky.cz a iDnes.cz ovládá vydavatelství MAFRA, a.s. je součástí koncernu AGROFERT ovládaného Ing. Andrejem Babišem.

Poradíte prosím panu Andreji Babišovi? Můžete např. zde k jeho postu na Twitteru

či mu nejlépe pošlete dopis na Ministerstvo financí na papíře klasickou poštou či korespondenčním lístkem. Pan Babiš nerad používá počítače, zdržují ho od práce.

Kdo je John Galt? #KdoJeJohnGalt a bere #procenta? #VelkyBratr Nebo to jsou jen #KecyVKleci ?

Děkuji Vám a přeji příjemný tvůrčí den Mojmír Macek

Podejme ruku Česku - kultivujme slušnost a tvoření !

Další související články a přílohy k tématu zde:

Autor: Mojmír Macek | neděle 7.12.2014 9:17 | karma článku: 14.96 | přečteno: 707x

Další články blogera

Mojmír Macek

Patří vláda na pranýř!?

Česku docházejí rozumní a nebojácní lidé. Kampak zmizeli? Kdepak jsou tahouni společnosti a elity národa a na čem dělají?

24.2.2016 v 14:10 | Karma článku: 13.57 | Přečteno: 426 | Diskuse

Mojmír Macek

Krab žere dál a chobotnice přisátá na státní zdroje se jen směje

Audit projektu CRAB (MF ČR) uvádí, že z 254 milionů korun bylo v souladu se zákonem utraceno jen 73 milionů korun. To znamená, že 71% z výdajů první zaváděcí fáze projektu CRAB bylo utraceno protizákonně?

26.11.2015 v 16:30 | Karma článku: 20.87 | Přečteno: 1089 | Diskuse

Mojmír Macek

Ani (ANO) do roka a do dne

Mnoho lidí vzhlíželo k panu Babišovi jako k člověku, který to v Česku konečně pořádně rozsvítí. Skutek jaksi utek.

26.11.2015 v 11:55 | Karma článku: 22.33 | Přečteno: 607 | Diskuse

Mojmír Macek

Česko potřebuje shodu na vyšších principech

Pokud nejsou lidé sjednoceni společným zájmem o fungující stát, vzniká buď totalita anebo dojde k rozkladu do anarchie. Jaké mohou být základní principy, nad kterými může rozumně a stabilně fungovat a vzkvétat ČR?

25.11.2015 v 11:55 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 322 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Filip Vajdík

Nevím, že nic nevím!

Žádná fakt 100% jistota není. A i když je někdo fanatik, tak ta jistota je jenom v jeho hlavě. Není nic co by šlo objektivně 100% potvrdit. Takže já pochybuju o tom, že existuje něco víc, než to co vím doteď. Možná že vím vše?

22.1.2018 v 2:11 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 15 | Diskuse

Jana Slaninová

Odpustíš mi zítra?

Sylvie se smířila s tím, že její hormony už budou jen zlobit, dokud nevyprchají. Čtyriačtyřicet let, zvětšující se objem košíčků podprsenky a výkyvy nálad - na několik let.

21.1.2018 v 23:26 | Karma článku: 7.61 | Přečteno: 112 | Diskuse

Štěpánka Semecká

Konec igelitek v Čechách

Další nedělní glosa o tom, že se dnes každý ohání ekologií a záchranou životního prostředí, ale jen na tom drze profituje.

21.1.2018 v 17:44 | Karma článku: 23.11 | Přečteno: 774 | Diskuse

Zdeněk Kloboučník

Nehraj si s těma pitomejma kostkama, v telce máš Šmouly

„Ježíšmarjá nech jí, ať si hraje,“ vybouchnu, ač do výchovy vnoučat mám přísně zakázáno strkat frňák. „Kostky budí v dětech tvořivost a fantazii, když se to nenaučí teď, může jí to pozdějc chybět.“

21.1.2018 v 16:40 | Karma článku: 18.03 | Přečteno: 435 | Diskuse

Libuse Palkova

Čapí hnízdo z roku 1976

Znuděná omíláním stále stejných politických zpráv, jako je kauza Čapí hnízdo, prezidentské volby a nechutnosti, které novináři vytahují na oba kandidáty, vypnula jsem TV a začetla se do encyklopedie spisovatelů. Na odreagování.

21.1.2018 v 16:17 | Karma článku: 14.14 | Přečteno: 1068 | Diskuse
Počet článků 43 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1000

Táta a informační inženýr, kterého zajímají řešení v souladu vynálezů přírody a člověka :-)

Myšlenka a švih mohou změnit mnohé.
Štěstí se rodí z čestných úspěchů.
Osobní stránky: www.mojmirmacek.cz

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.